/ Yazar /   Fikirler / 0 Yorum

Yemek Pişirme Sürelerinde Yanlış Bilinen Bilgiler

Yemek pişirme süreleriyle ilgili yaygın olarak bilinen bazı yanlış bilgiler vardır. Örneğin, bazı insanlar bazı yiyeceklerin daha hızlı pişmesi için tava veya fırın sıcaklığını arttırmanız gerektiğini söylerler. Oysa ki aksine, daha yüksek sıcaklıklarda pişirilen yiyecekler çabuk kurur ve içerisindeki vitamin ve mineral kaybı artar. Ayrıca, yemekleri daha uzun süre pişirmenin yemeğe etkisi de aynıdır. O yüzden yemekleri en az sürede pişirmeniz gerekir.

İşte Bazı Önemli Bilgiler

1. Bazı yiyeceklerin, et örneğin, daha   uzun süre pişmesi gerektiği yanlış bilgidir  . Aslında, etlerin çoğu hızlı bir şekilde pişirilebilir.

2. Bazı insanlar, yemek pişirme süresini kısaltmak için yüksek ısı kullanır. Oysa ki yemeklerin daha uzun süre pişirilmesi onların daha lezzetli hale gelmesine yardımcı olur.

3. Bazı yemeklerin, özellikle de sebzelerin, pişirme sırasında kararması normal ve beklenendir. Bu, yemeklerin pişme sürecinde olduğu anlamına gelmez.

4. Bazı insanlar, yemek pişirirken tuz kullanmazlar. Tuz, yemeklerin daha lezzetli hale gelmesine yardımcı olur ve aynı zamanda pişirme süresini de kısaltır.

5. Bazı yemeklerin, özellikle de et yemeklerinin, pişirme sırasında kızarıklık oluşturması normal ve beklenendir. Bu, yemeklerin pişmiş olduğu anlamına gelmez.